Llovage

LLovage to najbardziej niemożliwy duet elektroniczny na kontrabas i perkusję. Starannie ważąc proporcje, jak podczas przygotowywania mieszanki ziół, Walicki i Prościński stworzyli formułę autorskiego organizmu elektro-akustycznego. W czasie rzeczywistym realizują warstwę produkcji elektronicznej live, wykonując jednocześnie klasyczne partie kontrabasu i perkusji – chwilami brzmią więc jak kwintet lub sekstet.

KONCERT: 09.03.2022 - 19.00 - DRZWI ZWANE KONIEM

OLO WALICKI / kontrabas, elektronika
JACEK PROŚCIŃSKI / perkusja, elektronika

Olo Walicki – kontrabasista, kompozytor, producent. Gra muzykę improwizowaną, tworzy kompozycje do spektakli teatralnych, filmów i słuchowisk. Realizuje spektakle i projekty z teatrami tańca. Współpracuje z pisarzami, poetami i artystami wizualnymi. Twórca projektów OW Kaszebe, The Saintbox, Zespół Cieśni i Tańca, LLovage. Związany ze środowiskiem trójmiejskich i warszawskich artystów sceny offowej. W latach 2016-2018 prowadził na Uniwersytecie Gdańskim zajęcia z zakresu muzyki w filmie i teatrze. Walicki był wieloletnim przewodniczącym jury Festiwalu Folkowego Polskiego Radia Nowa Tradycja. W ostatnich latach współpracuje m.in. z Andrzejem Sewerynem, Ingmarem Villqistem, Dorotą Masłowską, Magdaleną Grzebałkowską, Gabą Kulką, Maciem Morettim. Współtworzył free-jazzowy Łoskot, a także popowo-alternatywną Szwagierkolaskę, grupę Oczi Cziorne i późny skład zespołu Miłość. Brał udział w nagraniu kilkudziesięciu różnorodnych stylistycznie albumów. Kilka autorskich projektów Walicki opublikował we własnym wydawnictwie (m.in. „Metalla Pretiosa”, „Olo Walicki Kaszebe”, „LLovage”). Olo Walicki debiutował jako szesnastolatek grając w awangardowym zespole Niebieski Lotnik z Jerzym Mazzollem i Jackiem Olterem. Uczestniczył w nurcie określanym jako scena yassowa i współpracował z jej twórcami, Tymonem Tymańskim, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwincińskim. Przez wiele lat grał w zespołach Leszka Możdżera. W latach 1996-2004 Walicki występował i nagrywał z Kwartetem Zbigniewa Namysłowskiego.

Jacek Prościński – perkusista i kompozytor. W swojej twórczości czerpie inspiracje nie tylko z jazzu i muzyki improwizowanej, ale i szeroko pojętej muzyki elektronicznej oraz eksperymentalnej. Jest bardzo aktywnym muzykiem na trójmiejskiej scenie. Współtworzy i inicjuje wiele nowych projektów artystycznych, grał m.in. w jednym z pierwszych zespołów w Polsce wykonujących muzykę elektroniczną na żywo – Bubble Chamber. Aktualnie współpracuje z wieloma polskimi artystami prezentującymi szerokie zróżnicowanie stylistyczne, m.in. z najnowszym zespołem Tymona Tymańskiego MU, Reni Jusis, projektem Lasy, delay_ok, Majlo, Coldair/Perfect Son, Sarcast, HAŁŁWA oraz Von Zeit. Realizuje również swój solowy projekt “wh0wh0”, w którym skupia się na pracy eksperymentalnej i poszukiwaniu autonomicznych i nowatorskich ścieżek wykorzystania perkusji w muzyce współczesnej. Uczestniczył w wielu ważnych festiwalach muzycznych, m.in. SXSW, Texas, USA, Westerpop, Holandia, T Mobile Electronic Beats, Open’er Festival.